«Ми писали, ми трудились, наші пальчики втомились»
Такою фізкультхвилинкою відволікають та розряджають дітей у початковій школі. Нам з колегами позавчора теж не зайвою була б ця вправа. Адже цілий день ми працювали над оцифрування протоколів про підсумки голосування з виборів Київського міського голови.
Такою фізкультхвилинкою відволікають та розряджають дітей у початковій школі. Нам з колегами позавчора теж не зайвою була б ця вправа. Адже цілий день ми працювали над оцифрування протоколів про підсумки голосування з виборів Київського міського голови.
На жаль, на руках маємо протоколи лише п’яти районних територіальних виборчих комісій: Деснянської, Оболонської, Святошинської, Солом’янської та Шевченківської. Але, щоб їх роздобути, колегам довелося пройти ще той квест, написати близько десяти різних запитів в архіви і комісії, провести не одну телефонну розмову для уточнення (детальніше можна почитати тут, тут і тут). Пошук тривав з травня по липень. А попереду ще один «забіг», адже ми прагнемо отримати всі 10 протоколів – без цих даних картина буде незавершеною.
22 липня – дата проміжної перемоги в цьому марафоні. Саме тоді наш колега Олексій мав призначену дату для візиту в Державний архів Києва, куди була передана виборча документація. Оскільки не хотілося затягувати цю справу і чекати поки архів буде виготовляти копії, вирішили зробити це самотужки. Через ковідні обмеження Олексій мусив діяти самостійно і сам зробив кілька сотень фотокопій протоколів.
Саме для роботи з ними ми і зібралися на дататоні 17 серпня. Від душі дякуємо всім, хто зголосився долучитися. Більшість зібралася з Києва. Але одна учасниця приїхала аж із Гайсина (Вінницька область). Респект, Оля – ти крута!
Всього на місцевих виборах кияни голосували за кандидатів на посаду міського голови на більше ніж 1100 дільницях. Ми маємо дані з 618.
Щоб оцифрувати дані однієї ДВК Деснянського району, нам доводилося працювати одразу з трьома різними фото. А таких в окрузі – 139.
Ось так це виглядало на фотографіях:
![](https://www.oporaua.org/uploads/images_2021/17_08_dataton_%D0%94%D0%B5%D1%81%D0%BD%D1%8F%D0%BD%D1%81%D1%8C%D0%BA%D0%B0%20%D0%B0%D1%80%D0%BA%D1%83%D1%88%203.jpg)
![](https://www.oporaua.org/uploads/images_2021/17_08_dataton_%D0%94%D0%B5%D1%81%D0%BD%D1%8F%D0%BD%D1%81%D1%8C%D0%BA%D0%B0%20%D0%B0%D1%80%D0%BA%D1%83%D1%88%208.jpg)
![](https://www.oporaua.org/uploads/images_2021/17_08_dataton_%D0%94%D0%B5%D1%81%D0%BD%D1%8F%D0%BD%D1%81%D1%8C%D0%BA%D0%B0%20%D0%B0%D1%80%D0%BA%D1%83%D1%88%203.jpg)
![](https://www.oporaua.org/uploads/images_2021/17_08_dataton_%D0%94%D0%B5%D1%81%D0%BD%D1%8F%D0%BD%D1%81%D1%8C%D0%BA%D0%B0%20%D0%B0%D1%80%D0%BA%D1%83%D1%88%208.jpg)
![](https://www.oporaua.org/uploads/images_2021/17_08_dataton_%D0%94%D0%B5%D1%81%D0%BD%D1%8F%D0%BD%D1%81%D1%8C%D0%BA%D0%B0%20%D0%B0%D1%80%D0%BA%D1%83%D1%88%2013.jpg)
А такий проміжний результат роботи команди – електоральна мапа Києва (дані оновлюються):
![](https://www.oporaua.org/uploads/images_2021/map_2021-08-19%20%D0%BE%2010.58.37.png)
Для того, щоб менше помилятися, над даними з протоколу кожної районної ТВК працювало по дві людини. Тобто ми пішли шляхом подвійного введення. Коли система показувала помилку, відшукували розбіжність у цифрах та вносили дані повторно. Тому в достовірності інформації не сумніваємося.
Подвійну перевірку вже пройшли дані з результатами з 429 дільниць, ще зі 113 внесені лише один раз (маємо додати вдруге та верифікувати помилки). Про залишок – дані з 76 дільниць – точно не забудемо та допрацюємо найближчим часом. Наразі повністю завершена робота по Шевченківському району столиці. Оплески, колеги!
Втомлені спини, «пальчики» та очі того варті, бо результати виборів – це важливо. А працювати в колективі однодумців завжди легше і натхненніше. Тому дякувати учасникам дататону не втомлюємося. Щиро.
![](https://www.oporaua.org/uploads/images_2021/17_08_dataton_2.jpg)
![](https://www.oporaua.org/uploads/images_2021/17_08_dataton_4.jpg)
![](https://www.oporaua.org/uploads/images_2021/17_08_dataton_2.jpg)
![](https://www.oporaua.org/uploads/images_2021/17_08_dataton_4.jpg)
![](https://www.oporaua.org/uploads/images_2021/17_08_dataton_5.jpg)
![](https://www.oporaua.org/uploads/images_2021/17_08_dataton_3.jpg)
![](https://www.oporaua.org/uploads/images_2021/17_08_dataton_7.jpg)
Вже під час, здавалося б, монотонної роботи із внесення тисяч цифр досвідчені спостерігачі за виборами помічали цікаві тенденції. Про них ми обов’язково незабаром розповімо.
Щоб не пропустити ці новини, а також приєднатися до команди на другому етапі оцифрування (адже пошук протоколів ще 5 районних ТВК не припиняється), підписуйтеся на наш Telegram-канал: https://t.me/danivyboriv. Або можете оформити підписку: https://forms.gle/eKKjTcBu43bpMgLM9 і раз на два тижні ми будемо інформувати вас про новини проєкту.